بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی

بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی در طراحی و حتی تولید قطعات نهایی به کار رفته در ماشین های اتوماتیک ساخته شده توسط شرکت مکاترونیک NGNY Devices، باعث ایجاد صرفه جویی 40.000 یورویی در تولیدات سالانه این شرکت شده است. همچنین این واحد فناور ادعا کرده است. که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی FDM در بخش های مختلف تولیدات این کارخانه، توانسته رشد افزاینده ای به سرعت تحقق اهداف تحقیقاتی خود ببخشد.

فناوری چاپ سه بعدی با روش FDM در ماشین های اتوماتیک
استفاده از پرینتر های سه بعدی FDM

شرکت دانش بنیان NGNY

شرکت دانش بنیان NGNY که در سال 2015 تاسیس شده است. یکی از شرکت های موفق اسپانیا در حوزه مکاترونیک و اتوماسیون می باشد. تولیدات این شرکت اغلب در اتوماسیون لابراتوارهای پزشکی و دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. سیسیتم های هوشمند و اتوماتیک این شرکت بسیاری از عملیات های لیبل زنی، سورتینگ و سانتریفیوژ نمونه های آزمایشگاهی را به صورت خودکار انجام می دهند. در این دستگاه ها بخشی از قطعات نهایی و عملکردی بکار رفته، با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده اند.

NGNY BCN3D 3D printing final parts automated machines pa engineering 768x432 1 - چاپ سه بعدی با روش FDM و هزاران یورو صرفه جویی در هزینه های تولید شرکت NGNY
فناوری چاپ سه بعدی در شرکت NGNY

راهکار جدید شرکت NGNY

هر یک از سیستم های اتوماسیون NGNY برای مقصودی و براساس نیازهای یک بیزنس توسعه داده می شوند. به همین دلیل بحث سفارشی سازی در تولید محصولات این شرکت یک ارزش پیشنهادی بزرگ است. مدتی است کمپانی NGNY برای رسیدن به این هدف از پرینترهای سه بعدی در محل شرکت خود استفاده می کند. به این ترتیب روند تحقیق و توسعه برای طراحی و ساخت هر محصول شتاب گرفته و بسیاری از سعی و خطاها با سرعت بیشتری انجام می شود.

نمودار میزان سود استفاده از پرینتر های سه بعدی
میزان سود استفاده از پرینتر های سه بعدی

قبل از حضور چاپگرهای سه بعدی در داخل شرکت به منظور ساخت نمونه های اولیه و ترسیم ایده های نو، شرکت فایل قطعات جدید را برای ساخت به یک واحد نمونه سازی خارجی ارسال می کرد که برای هر سفارش ساختی حداقل 30 یورو هزینه برای شرکت در پی داشت. ممکن بود این قطعه پس از ساخت تغییراتی داشته باشد و بنابراین مجدد باید این مسیر طی می شد و این هزینه مجدد پرداخت می شد. برای یک تجهیز با حدود 70 قطعه چیزی حدود 2100 یورو هزینه انجام می شد. ضمن اینکه چون قطعات با فرایند ماشین کاری ساخته می شدند هنوز یک سری محدودیت هایی در این روش حس می شد.


آخرین مطالب