شرکت ایتالیایی Lumi محصول جدید خود را که یک پرینتر سه بعدی رزینی است که با تلفن همراه کار می کند را به دنیا معرفی کرد. این محصول که با نام Lumibee شناخته شده است به صورت اپن سورس ارائه شده است و در زمان کوتاهی مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است. این پروژه که در همکاری نزدیک با شرکت های Zortrax، Photocenteric و همچنین شرکت 3Dfilum اجرا شده به نظر می آید که فصل جدیدی از تجربه کار با پرینترهای رزینی را برای عموم مردم باز خواهد کرد.

مدیر شرکت Lumi می گوید درست مثل یک زنبور که بخش های پیچیده و مهمی از خلقت را به هم ارتباط می دهد دستگاه Lumibee هم می تواند اتفاقات جدیدی در دنیای هنر و صنعت رقم بزند.

LumiBee img2 1024x1024 - معرفی اولین پرینتر سه بعدی با منبع نوری تلفن همراه به صورت اپن سورس توسط شرکت Lumi industries

پرینتر سه بعدی Lumibee یکی از فینالیست های مهم در رویداد PURMUNDUS CHALLENGE 2019 بود که خود این مسئله بر شهرت و اهمیت این محصول افزود. پرینتر سه بعدی Lumibee به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از نور صفحه نمایش موبایل کاربر می تواند یک رزین فوتوپلیمر را خشک نماید. 95 درصد قطعات این چاپگر سه بعدی با پرینترهای FDM قابل تولید هستند و این بر مزیت این طرح اپن سورس افزوده است.

david marin مدیرعامل شرکت Lumi در این باره می گوید که ایده اصلی ما این بوده که هر کاربر علاقمند که یک پرینتر سه بعدی FDM دارد بتواند پرینتر سه بعدی LCD خود را به راحتی بسازد. خود ما در Lumi با استفاده از یک پرینتر سه بعدی خانگی توانستیم پروتوتایپ های اولیه این محصول را بسازیم و این محصول را توسعه دهیم.

3DPrinter Parts 3D Printed 1024x1024 - معرفی اولین پرینتر سه بعدی با منبع نوری تلفن همراه به صورت اپن سورس توسط شرکت Lumi industries

شرکت photocenteric هم به عنوان یک تولید کننده بزرگ رزین های فوتوپلیمر، رزین مناسب این دستگاه را توسعه داده است. رزینی که در نور متداول موبایل های معمولی خشک شود.


پاسخی بگذارید